Dezenfektan Şişesi Kaç Para

Dezenfektan Şişesi Kaç Para

Son zamanlar Covid19 virüsüne karşı en çok temin edilen ürünler arasında dezenfektanlar boy gösterdi. Hal böyle olunca en iyisi merak edilmekte ve etkili olanlar tüketilmekte. Örneğin dezenfektan satın almak isteyenler:

  • Mikrop öldürücü olanlardan tercihte bulunmalı.
  • Homojen dağılım gösteren dezenfektanlar seçilmeli.
  • Dayanıklı ve etkisi uzun sürenler de temin edilmeli.

Tüm bu özelliklerine bağlı olarak dezenfektan şişesi kaç para sorusuna farklı yanıtlar verilir. Aynı zamanda litrelerine göre fiyatları değişiklik gösterir.

 

Doctor with antiseptic. Coronavirus theme.

Dezenfektan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dezenfektan şişesi kaç para merak edenlere yukarıda belirttiğimiz durumlardan dolayı farklı fiyat aralıkları eşlik eder. Başta hangilerini satın almanız gerektiğini öğrenmeniz ve fiyatları değerlendirmeniz daha doğru olacaktır.

Örneğin toksik madde içermeyen dezenfektanları kullanmalısınız. Kısa süre içerisinde etkisini gösterenler öne çıkmıştır. Yakıcı etkisi bulunmamalıdır. Koku giderici ve leke bırakmayanlar da talep edilenler arasında.

 

Dezenfektan Şişesi Kaç Para
Dezenfektan Şişesi Kaç Para

 

Zararlı Dezenfektanlar Hangileri?

Alkol oranının fazla olması dezenfektanlarda yakıcı bir özellik sağlar. Bunun için 70 – 90 derece alkol içerenlerden tercihte bulunmanızda fayda var. Yine içeriğine göre:

  • En etkili ve uzun vadeli olanlar seçilebilir.
  • Kokusu ağır ve yakıcı olanlardan uzak durmak gerekir.

İçeriğinde bulunanlar dahi dezenfektan fiyatlarının değişmesine etki eder. Bunun için önce ideal dezenfektan hangisi dikkate almak ve devamında ücretlerini değerlendirmeniz daha doğru olacaktır.

 

Dezenfektan Nasıl Kullanılır?

Mikropları uzaklaştırma etkisine sahip olan dezenfektan, ellerin arınmasına katkı sağlar. Ancak sık aralıklarla kullanılması belirli bir süre sonra cildin tahriş olmasına neden olacaktır. Öyle ki belirli bir oranda alkol içerir.

Cildin yanı sıra yüzey temizliği için de tercih edilir. Suya hızlı bir şekilde karışan dezenfektan, yüzeyde bulunan mikropların temizlenmesi için kullanılır. Bunun için litresi fazla olan dezenfektan şişeleri tercih edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir